Для більшості рослин краще рости в нейтральному або слабокислому грунті. Ось у такому ґрунті зазвичай чудово почуваються мікроорганізми, корисні для рослин бактерії, а також дуже добре засвоюються всі корисні мінеральні речовини. Якщо ж кислотність ґрунту підвищена, то ці корисні мікроорганізми можуть загинути, а багато речовин переходять у такий стан, коли практично не засвоюються рослинами.
Як правило, більш вимогливі рослини якраз таки люблять саме кислий ґрунт. Це магнолія, гортензія, рододендрон, верес, еріка, брусниця і т.д.. А от рослини, які віддають перевагу нейтральним або слаболужним ґрунтам - менш вимогливі і простіші у догляді.

Важливо: «Є рослини, які справді досить вимогливі до певної кислотності ґрунту, і всі ці фактори нам потрібно враховувати. Інакше рослини у Вас хворітимуть, виглядатимуть не так, як вони мають виглядати».

 

Як, власне кажучи, визначити цю кислотність?

1. Лакмусовий папір.

Для того, щоб взяти аналіз на ділянці, викопайте, приблизно, 10-15 лунок. Чим більше зразків ґрунту візьмете – тим краще. З кожної лунки берете невелику грудку землі, змішуєте все разом у якомусь контейнері, а потім помістіть туди «лакмусовий папірець», злегка змочивши його дистильованою водою. Сам папірець можна стиснути міцно рукою, щоб він як слід просочився протягом 1 хв., після чого витягнути і подивитися на колір. Колір вказує на кисле, лужне або нейтральне середовище.

Висновок: «Цей метод є хорошим і перевіреним. Але в цьому «кольорі папірця» можна досить легко помилитися. Він надає лише приблизне уявлення».

 

2. Електронний метод.

Зараз повсюдно всі перейшли на електронні методи визначення кислотності ґрунту. У садових центрах можна побачити безліч всяких приладів.

Як ними користуватися?

До прикладу, дуже розповсюджені і прості у використанні прилади, мають вигляд довгого «штиря». Цей «штир» потрібно увіткнути якомога глибше в ґрунт (місце), де Ви хочете визначити кислотність. Сам ґрунт повинен бути досить вологим і щільним, щоб отримати більш точніші показання.

Висновок: «Проводячи ці вимірювання, чи то електронним приладом, чи то лакмусовим папірцем, майте на увазі, що зразки землі повинні бути чистими, тобто попередньо в цьому місці не повинні бути складені добрива, або якесь будівельне сміття. Беріть тільки ту землю, яка вже кілька років перебуває в обороті, де відсутні додаткові хімічні добавки».

 

Як збільшити або навпаки зменшити кислотність ґрунту?

Якщо Ви саджаєте рослини, які люблять кислий ґрунт, то збільшити кислотність можна додаючи: кислий торф, хвою, подрібнену кору хвойних дерев, хвойну тирсу. Це все перемішуйте із землею і засипайте в ямку, куди Ви садите ці рослини. Ось тоді там буде формуватися кисле середовище.
Якщо ж у вас ґрунт дуже кислий, і Ви хочете його нейтралізувати, або зробити більш лужним, то туди слід додавати: крейду, спеціальні вапняно-магнієві добрива, золу. Ці речовини якраз сприяють тому, що кислотність ґрунту суттєво зменшується.

Важливо: «Цю операцію потрібно проводити кожні три-чотири роки, тому що з дощами та поливами кислотність повернеться. Не забувайте про це!».