ПУНКТ САМОВИВОЗУ

ВІДВІДАЙТЕ НАШУ
ТОЧКУ ВИДАЧІ У ЛУЦЬКУ

Адреса: Україна, Волинська обл., Луцький район, село Гаразджа

ІНФОРМАЦІЙНІ ПИТАННЯ

ЧАСТІ ПИТАННЯ

Яким перевізником відправляєте і чи можливий «накладений» платіж?

Нова Пошта та Укрпошта – відправка «накладеним платежем» (замовлення можна оплатити при отриманні), а також «передплатою» (оплата на рахунок Приватбанку).

Важливо знати: «Щоб не платити додаткову комісію перевізнику, краще обирати саме передплату. Також, якщо обирати саме Нову Пошту, то саджанці дійдуть до Вас швидше».

Який період для посадки обрати (весна чи осінь)?

Звичайно, можливі обидва варіанти, якщо дотримано найголовнішої умови: саджанці повинні знаходитися в сплячці (як відомо, період сплячки у рослин триває з моменту опадання листя і до того, як розкриються бруньки).

Важливо знати: «Саджанці із закритою кореневою системою можна садити всю весну, літо, осінь (аж до морозів у грудні)».

Які сорти обирати по регіонам (кліматичним зонам)?

Наші сорти чудово районовані по всій території України. Звісно, більш теплолюбиві рослини потребують кращого укритття на зиму.

Сіянці чи щепленні саджанці?

Лише щеплені саджанці відповідають 100% сортності. Для прискорення плодоношення і кращої якості плоду – обирайте саме «щеплені» саджанці.

Однорічні, дворічні, трирічні саджанці?

Оптимальний вибір покупців – «дворічні» саджанці.

Важливо знати: «Чим молодше дерево, тим воно краще пристосовується і приживається. Але, більш дорослий саджанець, має кращі показники витривалості».

Низькорослі, середньорослі, високорослі саджанці?

Все залежить від сорту, який обираєте. Ця інформація є в описах до товару. Основа плодових дерев – середньорослі/напівкарликові (3-4,5 м), колоновидні (до 2,5 м)

Фундук – (3-5 м).

Грецький горіх – низькорослі (4-6 м), середньорослі (7-10 м), високорослі (10+ м).

Хвойні – (від 30 см до 20 м).

На який рік відбувається плодоношення?

Основа плодоношення плодових дерев (щеплених) – 3-4 рік

Грецький горіх (щеплений) – 4-5 рік, грецький (сіянець) – 7-10 рік

Фундук (відводки) – 3-4 рік (перші горішки можуть з’явитись вже і на 2 рік).

Важливо знати: «Перше плодоношення (1-3 плоди, які варто обірвати) може наступити значно раніше. Воно залежить як від біологічних особливостей виду, походження та його спадкових властивостей, так і від умов зовнішнього середовища, передовсім, від умов живлення та місця посадки».

Яку «схему для посадки» обрати і яких правил дотримуватись?

Плодові дерева (на середньорослих підщепах: 3х3, 4х3, 4х4, 5х4, на карликових підщепах / колоноподібні: 1.5х1.5, 2х2, 2,5х2,5).

Фундук (3х4, 4х4).

Грецький горіх (8х8, 10х10, 12х12).

Важливо знати: «Чим старше дерево, тим більше місця йому знадобиться. Тому, не садіть дуже близько один до одного, щоб деревам було комфортно рости».

Які добрива використовувати?

Весна – найкраще використовувати «комплексні добрива», які включають (азот, фосфор, калій) у рівних пропорціях. Підійдуть будь-які універсальні гранульовані мінеральні добрива (NPK 16:16:16).

Літо – найкраще використовувати «готові універсальні мінеральні водорозчинні добрива». Головне, у слабкій концентрації. Також, «біопрепарати» (ГуміФренд, Help Rost та ін.). Ці добрива не просто підгодовують рослину, а й є хорошими «фунгіцидами», оберігаючи рослину від грибкових інфекцій.

Осінь – найкраще використовувати «комплексні мінеральні добрива без азоту» (або з концентрацією цього азоту не більше 9%).

Важливо знати: «Якщо Ви використовуєте покупні добрива, обов’язково читайте інструкцію. Оскільки передозування так само погано, як і нестача якогось макро- чи мікроелемента. Дійте суворо по інструкції!

Які препарати використовувати при обробці саду (хімічні чи біопрепарати)?

Хімічні препарати та біопрепарати – не сумісні. Якщо Ви обробляли свій сад хімічними препаратами, потрібно почекати (3-4 тижні) перед використанням біопрепаратів. Але якщо все ж таки змогли використати біопрепарати, то від хімічних краще взагалі відмовитися, тому що будь-яка хімічна обробка буквально повністю вбиває живі мікроорганізми.

Балансуйте будь-які препарати в залежності від погодніх умов. Часто, можливість застосування біопрепаратів з’являється лише восени. Тому намагайтеся знайти «вікно» в сезоні «весна-літо», коли біопрепарати можна використовувати, тому що вони – найкращий помічник Вашому саду.

Важливо знати: «Дуже важливо застосовувати хімічні препарати дотримуючись великого терміну очікування (від 14 днів до місяця). Тобто той термін, коли можна вживати в їжу плоди після обробки (мінімум 14 днів). На кожному препараті цей термін зазначено».

ЗАДАЙТЕ ВАШЕ ПИТАННЯ

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ ПО БУДЬ-ЯКИМ ПИТАННЯМ САДІВНИЦТВА