Останнім часом, багато садівників і дачників, захопилися ландшафтним дизайном. На наших ділянках все частіше з'являються якісь декоративні рослини, клумби, квітники, і звичайні сади та городи потихеньку йдуть у небуття.
Сьогодні ми поговоримо про «хвойні рослини», які не так давно стали використовувати на ділянках, і є певні правила, які добре відомі фахівцям ландшафтного дизайну, як вірно використати цей тип рослин.
Як використовувати хвойні дерева у ландшафтному дизайні Вашої ділянки?
- Якщо Ви хочете, щоб «хвойна композиція» добре виглядала, майте на увазі, що відстань, з якою Ви її оглядаєте, повинна вдвічі перевищувати її висоту. Наприклад, якщо Ви садите тую 5 метрів заввишки, відповідно, вона повинна мати перед собою порожній простір, приблизно 10 м
- Дуже добре хвойні рослини (композиції з них) виглядають на газоні. Зелений газон – це ідеальне поєднання із хвойними рослинами.
- Хвойні рослини дуже добре виглядають біля водойм, у поєднанні з якимись «плакучими формами» листяних дерев/рослин.
- Хвойні композиції чудово виглядають, коли вони освітлені при сході і заході сонця. Це означає, що розміщувати їх краще із західної або східної сторони Вашої ділянки.
Важливо: «При створенні хвойних композицій обов'язково враховуйте розмір тих рослин, які Ви висаджуватимете».
Хвойні рослини можна розділити на три великі групи:
- високорослі рослини (деякі туї, ялини європейські, сосни та ін.).
Використовувати їх можна на великих ділянках, тому що на маленьких вони виглядатимуть вкрай безглуздо. Винятком може бути те, якщо Ви захочете зробити з них «високі живоплоти».
- середньорослі рослини.
Вони можуть бути основою будь-якої хвойної композиції. На додаток до них, існує величезний асортимент низькорослих хвойних рослин.
- низькорослі рослини.
Поєднуючи середньорослі та низькорослі рослини, можна створювати дійсно чудові композиції.
Важливо: «Якщо Ви саджаєте низькорослі хвойні рослини, що «стеляться», їм потрібно залишати більше місця, оскільки ростуть такі рослини не вгору, а в ширину, займаючи навколо себе великий простір».
Різні продавці і садові центри пропоную зараз величезну кількість «кольорових хвойних» рослин (зелені, золотисті, жовті, сталеві, сірі, блакитні тощо). Якщо Ви захочете на своїй ділянці створювати композицію з різних кольорів, майте на увазі, що тут є певні правила:
- Якщо Ви використовуєте композицію із трьох рослин, то там може бути лише два кольори. Наприклад, одна рослина зелена, а дві жовті, або навпаки.
- Якщо вирішили використати композицію з п'яти рослин, то в ній може бути не більше трьох кольорів.
- Якщо композиція велика і включає, наприклад, двадцять рослин, то такі великі композиції потрібно розбивати на групи по три рослини (окремо три рослини зелених, окремо три жовтих і т.д.).
Підсумок: «Використовуючи ці правила, Ваші композиції завжди виглядатимуть гармонійно та дуже красиво».
При створенні якихось «видових композицій» із хвойних рослин, обов'язково вибирайте зимостійкі види, інакше рослини на зиму доведеться добре укутувати. Закутані рослини, погодьтеся, виглядають не дуже гарно. Також використовуйте рослини з чіткою формою. Форма може бути: пірамідальною, колоноподібною, кулястою. На тлі цієї форми (ззаду), можете розташувати якісь хвойні рослини з «розлапистими» (неакуратними) формами, а передній план займіть ґрунтопокривними низькими хвойними чагарниками.
Важливо: «Під високі (великі) рослини виділяйте більшу площу, а під низькорослі (ґрунтопокривні) – площу робіть меншою».
Ще один варіант використання хвойних рослин на ділянці – це створення з них «живих огорож». Такими «огорожами» Ви можете обгородити свою ділянку, або розбити її на різні частини. Найчастіше використовуються «туї» або «ялинки звичайні». Це швидкорослі рослини, невибагливі, досить недорогі. На тлі «живих огорож» чудово виглядають всілякі квітучі багаторічники, декоративні листяні чагарники і дерева.
Підсумок: Завжди майте на увазі, що будь-які правила можна порушувати. Не бійтеся діяти так, як підказує Ваша інтуїція. Дуже часто, саме порушуючи правила, можна створити дійсно гармонійну і дуже гарну ділянку».