Чому ми акцентуємось на піщаних ґрунтах?
Справа в тому, що пісок, зазвичай, містить дуже мало поживних речовин, а також лише на короткий час затримує вологу. Тому до вибору рослин для таких ґрунтів, якщо у Вас такий ґрунт на присадибній ділянці, слід ставитись обачно. Особливу увагу приділяємо, якщо Ви не збираєтеся підвищувати родючість ґрунту, або взагалі міняти цей ґрунт на своїй ділянці.
Як відомо, до таких умов краще всього пристосовані бобові рослини. У них на корінцях знаходяться бульби, які містять великий запас поживних речовин. І ось нестача вологи, нестача поживних речовин у самому ґрунті, в принципі, компенсується.
Представником бобових, наприклад, є чагарник, який називається «рокитник». Має тонкі гілки, подвійні або потрійні маленькі листочки, а також він виростає до трьох метрів. Справді невибагливий та жаростійкий. Але, тим не менш, у літню посуху поливати його потрібно і звичайно ж удобрювати, тому що, повторюся ще раз, піщані ґрунти дуже бідні та погано втримують воду.
Повсюдно у містах можна зустріти такі цікаві дерева, як «карагана дерев’яниста», яку часто неправильно називають «жовта акація», і «робінія псевдоакація», так звана «біла акація». Ось ці рослини дуже люблять легкі ґрунти. Саме піщана суміш і піщані ґрунти їм найкраще підходять. Використовують такі рослини в якості поодиноких дерев, а також живоплотів. Справді невибагливі, посухостійкі рослини.
Класичним варіантом для піщаних ґрунтів є звичайно ж «сосни та ялівці». Вони звикли рости в таких умовах, тому чудово для цього підходять. До речі, підніжки ось таких сосен/ялівців, дуже добре прикрасити рододендронами, які добре під ними зростають. Єдине, рододендрони люблять злегка кислий ґрунт, тому не забудьте підсипати зверху трошки торфу.
З чагарників можна порекомендувати різні форми «кизильника». Наприклад, «кизильник блискучий» - більш-менш високий кущ (до двох метрів). Є форми, що стеляться, такі як «кизильник Даммера», який дуже добре виглядає в будь-який період. Весною квіточки рожеві, всю зиму висять червоні ягоди, і восени зберігається приємна зелень. Це якраз невибаглива рослина і чудово підійде для піщаних ґрунтів.
Не забуваємо також про всі форми «барбарису звичайного». Також надзвичайно декоративна рослина з червоними ягідками. Мало того, що декоративна, ще й ягоди можна використовувати для приготування, скажімо, плову.
Ще один відмінний чагарничок, який росте буквально на будь-яких типах ґрунтів, будь-якої вологості/поживності – це «бересклет». Ось його дуже добре використовувати для озеленення невеликих ділянок. Він невисокий і підійде для рокаріїв, альпінаріїв, якихось маленьких, низьких живих бордюрів.
З декоративних красивоквітучих чагарників дуже добре використовувати «пухироплідник, спірею, сніжноягідник, садовий жасмін». Ось вони дуже легко ростуть на піщаних грунтах, абсолютно невибагливі, посухостійкі, і при цьому мають відмінний декоративний ефект.
Якщо ж ділянка розташована на піщаних схилах, то Вам потрібні будуть рослини у яких глибоке, головне широко-розповзаюче, кореневище. Для цього підійдуть: терновник, шипшина звичайна (собача), шипшина колюча, троянда зморшкувата. Ну і звичайно чудово на цих ґрунтах зростатиме, зміцнюючи схил, - «ожина». Вона якраз і корисна, і непрохідна, якщо Ви хочете зробити якусь огорожу, а також чудово утримуватиме Ваш схил.