Якщо зима очікується досить сувора, а деякі троянди у будь-якому випадку треба вкривати, то поговоримо про те, як це зробити правильно.
- Перекопати ділянку під трояндами.
Це необхідно зробити обов'язково. Копається, зазвичай, на глибину лопати, але найголовніше - не зашкодити корінню.
- Пригнути пагони троянд.
Після перекопування, потрібно пригнути пагони троянд і, за допомогою дротяної скріпи, закріпити їх до землі, так щоб вона надійно трималася.
Важливий момент: «Перед тим, як нагинаєте і закріплюєте Ваші троянди, обірвіть усі листочки, тому що під укриттям вони мають властивість запрівати».
- Покласти ізолюючий матеріал.
На землю, куди Ви будете закріплювати свої гілочки троянд, потрібно покласти який-небудь ізолюючий матеріал. Це можуть бути сухі обрізки хвойного лапника, або якісь обрізки з Вашого саду. Пригинаючи рослини, кладете на цей матеріал, і закріплюєте дротом.
- Підгорнути сухою землею.
Майте на увазі, що суху землю потрібно брати з іншого місця Вашого саду, і тоді присипати троянди.
Краще це робити у два етапи:
- коли перші заморозки, присипаєте спочатку основу Вашого куща;
- з настанням стійких морозів, можете засипати і гілки, висотою приблизно 30 см
Підсумок. Ось таке земляне укриття, при невеликих морозах, сприятиме тому, що Ваші троянди будуть добре почуватися і бруньки на гілках добре збережуться.
- Повітряне укриття.
Можна взяти готові дротяні каркаси, або змайструвати їх самому. Ставити цей каркас потрібно зверху горбка землі, де у нас пригнуті та прикопані троянди. Далі вкриваєте якимось хорошим, краще сучасним, матеріалом (наприклад, агроволокном) з трьох боків, а одну залишаєте для провітрювання. Коли морози досягнуть постійної температури -10 градусів, обов'язково прикривайте і цю частину, щоб холод туди вже не надходив. Щоб матеріал не злетів, можна використовувати каміння, або просто насипати по краях землю, ретельно притискаючи до землі.
Рекомендація: «Не вкривайте кожен кущик окремо, краще все відразу, якщо, звісно, дозволяють умови. Тоді там буде багато повітря і, відповідно, температура буде вищою і стабільнішою».
Як ось таке укриття може захистити троянди від сильних морозів?
Насправді, укриття – це не захист. Воно сприяє тому, щоб сніг, що випав, лежав зверху великою товстою шапкою. Так як у нас повітряне покриття, то шар повітря та шар снігу дозволяють підтримувати цілком нормальну температуру. Ну скажімо, при товщині снігу, приблизно 50 см, якщо на вулиці мороз -30 градусів, уявіть собі, що всередині конструкції температура буде -4 градуси. Для троянд це цілком нормальна температура.
Ось якщо снігу буде мало цього року, обов'язково збирайте все, що є і накидаєте зверху укриття, щоб товщина була, як мінімум 50-70 см, тоді Ваші троянди благополучно перезимують.
Якщо ж снігу не буде зовсім, тоді звичайно біда. Навіть таке укриття, на жаль, може Ваші троянди не врятувати.
Коли можна знімати укриття?
Коли потихеньку почне тепліти, можна поступово відкривати. Спочатку відкриваємо один бік, провітрюючи, а потім, поступово, з настанням теплих днів, все інше.