В закладці горіхового саду головне правильно посадити цей сад. Якщо цього не зробити, то замість радості і доходу, Ви отримаєте лише прикрощі і витрати.

 

Як правильно садити грецький горіх?

  • Посадкова яма. Нормальна яма для горіха має бути викопана "1 на 1 м", але цілком достатньо і "60 на 60 см". На практиці, при посадці масштабних садів, ями копаються ямобурами різних типів. Діаметр таких ям, як правило, 40-50-60 см. Є один нюанс: «Бури – це примітивні споруди, які не вирізують ґрунт, як фреза, а пресують ґрунт убік, що створює, надалі, великі проблеми для розвитку кореневої системи». Тому, щоб захистити Ваші горіхи від проблем, і коріння могло правильно розвиватися, стінки ям потрібно обрушити лопатою в лунку, після чого цей ґрунт витягується з ями. Робиться це для того, щоб ущільнена частина була знята і коріння мало хорошу прохідність при зростанні.
  • Грунт. Найкращий грунт для посадки - карбонатний (багатий чорнозем), хоч горіх можна вирощувати де завгодно. Особливість карбонатного чорнозему в тому, що в ґрунті є велика кількість кальцію. І кальцій, перебуваючи у ґрунтовому розчині, дуже швидко зв'язує фосфор, який необхідний горіху.
  • Добриво. Перед посадкою саду, в жодному разі, не вносіть суперфосфат/амофос заздалегідь при оранні поля. Тому що ґрунтово-поглинаючий комплекс, кальцій (який в надлишку), моментально зв'яже фосфор, і він буде зафіксований саме в тому шарі, де ми його внесли. У цьому шарі коріння горіха, практично, добриво не відчує.

 

Поетапна інструкція для посадки грецького горіха:

  1. На дно ями купкою висипаємо "амофос" (300-1000 г) і нічого іншого. Саме «купкою», так як при перемішуванні та розтягуванні по дну ями добриво буде швидше інактивуватись.
  2. На добриво (згори) ставимо, не менше 20-30 см ґрунту (верхній шар ґрунту при викопуванні ями). Робимо це для того, щоб не було прямого контакту коріння та добрива, оскільки мікрофлора горіха може загинути.
  3. Щоб підвищити потенціал родючості посадкової ями, ми повинні поставити (5-8 кг) перепрілого перегною (від 2-3 років), тому що на коренях горіха живуть мікоризи (гриби), які дуже люблять органічні добрива.
  4. Ставимо саджанець у лунку. Всі звичні напрямки щепи повинні бути орієнтовані в одному напрямку вздовж ряду, щоб через 8-10 років Ваш сад виглядав красиво. Саме місце щеплення має бути на рівні ґрунту. Після чого засипаємо ґрунтом.
  5. Трохи смикаємо саджанець (вгору-вниз) з амплітудою 1.5-2 см, щоб коріння розправилось і грунт потрапив між корінці.
  6. Ретельно ущільнюємо ґрунт (утоптуємо), щоб він добре осів і обжав кореневу систему.
  7. Зверху ставимо досить велику кількість (20-30 кг) свіжого гною з більшою частиною соломи. Роль гною – мульча. Вона сприяє тому, щоб улітку ґрунт не перегрівався, а взимку служила хорошою «ковдрою» для кореневої системи.
  8. Рясний полив. На одну таку лунку Ви повинні вилити 60-80 л води. Грунт осяде вниз, коріння буде обтиснуте вологим грунтом і краще приживеться. Воду краще використовувати саме з колодязя, оскільки вона менш мінералізована.
  9. Після поливу, коли ґрунт розм'як і осів, дуже важливо забити хороший кілок і підв'язати саджанець (метод «вісімки»). Коли саджанець покриється листям і почне розгойдуватися від вітру, то це негативно відбивається на мікоризі. Через це рослина почувається не комфортно. Сам кілок ставимо не просто вздовж ряду, а з того боку, звідки дме вітер, щоб дерево не було пошкоджене і не обломилося.