Серед безлічі шкідників, які можна зустріти у своєму саду чи городі, є окрема та дуже цікава група – це шкідники, які живуть під землею.

Основні шкідники:

  1. Травневий жук (хрущ). Як і доросла особина, так і його личинка, яка живе під землею, завдає шкоди нашим рослинам. Личинка зимує досить глибоко, але вже за температури повітря +10-12 градусів, вона піднімається з глибин верхніх шарів ґрунту і починає активно їсти коріння наших рослин. Існує кілька різновидів хрущів. Одні живуть три роки у ґрунті, деякі п'ять років. Найненажерливіші та найшкідливіші – це личинки останнього року життя. Сам жук, коли вилітає вже на поверхню, харчується листям наших рослин.
  2. Ведмедка (капустянка, вовчок звичайний). Вона риє під землею величезну поширену мережу підземних ходів, знищуючи коріння та стеблинки наших рослин/розсади.
  3. Дротяник (ковалик). Він вгризається в бульбу або цибулину, залишаючи дірки (ходи), призводячи до непридатності посадкового матеріалу.
  4. Гусениці совок (нічниць) та личинки Оленки волохатої (бронзівки). Вони, звичайно, не живуть повністю в ґрунті, а проводять там лише частину свого життя, але також є одними з найнебезпечніших шкідників.

 

У чому складність боротьби з підземними шкідниками?

Складність полягає в тому, що ми не бачимо цих шкідників, чи є вони у ґрунті чи ні. Звичайно, можна ходити регулярно (кілька разів за сезон), проливати всю ділянку якимись спеціальними препаратами. Це, мабуть, допоможе. Але погодьтеся, що це дуже трудомістко та затратно.

Є сучасний і набагато цікавіший спосіб знищення підземних шкідників – біологічні препарати (на основі живих мікроорганізмів). Один із них, до прикладу, «Метавайт». В його основі два гриби, які мають унікальну властивість. Вони можуть селитися на хітиновому зовнішньому покриві шкідника, вростати в нього, і таким чином проникати всередину організму, викликаючи розлади всіх функцій. Шкідник через це гине. Також, у цьому препараті, є бактерії, які, у процесі життєдіяльності, виділяють речовини, які згубно позначаються на шкідниках, а також покращують ґрунт на Вашій ділянці.

Як користуватись таким препаратом?

Розкриваємо пакет (60 г), розводимо вміст на 5-10 л води (сама вода повинна бути від +10 до +25 градусів), і ретельно перемішуємо. Беремо обприскувач, заливаємо розчин і обприскуємо потрібну територію (овочеві грядки, пристволові кола рослин). 10 л цього розчину вистачає, приблизно, на 2 сотки землі.

При використанні цього препарату варто пам'ятати кілька важливих речей:

- у Вас є 4 години від моменту, коли Ви розвели препарат, і до його використання;

- обробку краще проводити, коли ґрунт вологий;

- одна обробка дає захист протягом усього сезону.