Декоративні рослини, Секрети садівництва

Посадка хвойних рослин

Мініатюрні та гігантські, для огородження та прикраси, для поодинокої посадки або в ряд, – порід та видів хвойних дерев не перерахувати. Вічнозелені рослини вважаються невибагливими у догляді, мають декоративний зовнішній вигляд та очищають повітря.

Туя, ялиця, ялівець, кипарисовик, тис – всі хвойні чагарники, при правильному догляді, однаково ефектно виглядають поодинці або у складі живоплоту, а карликові сорти ялини та сосни – можуть стати цікавим рішенням для прикраси доріжок та клумб незалежно від площі садової ділянки.

Сосни, ялинки, кипариси, модрини, кедри живуть кілька сотень років і досягають кількох десятків метрів заввишки. Кроні та кореневій системі необхідне світло та простір. Тому якщо у вас невелика ділянка і ви вибираєте, які хвойні дерева можна садити біля будинку, краще віддати перевагу чагарникам або карликовим сортам. Хвойні дерева рекомендується садити на великому відкритому майданчику, щоб вони не були обмежені будовами та іншими рослинами.

 

Основні правила посадки хвойників на ділянці:

  • Як і будь-які крупноміри, хвойні дерева необхідно садити із земляною грудкою, яка береже коріння дерев.
  • Розмір ями під посадку повинен бути ширшим і глибшим за розмір земляної грудки. Порожнечі необхідно засипати ґрунтом, що рекомендується для конкретної породи дерева.
  • Можете організувати в ямі дренаж.
  • Коренева шийка повинна бути на одному рівні з ґрунтом, її не можна засипати.
  • Необхідно дотримуватися індивідуальних особливостей сорту (вологість, освітлення, тип ґрунту та ін.).
  • Варто врахувати сезон хвойних дерев: спекотний сезон – не час для їх посадки.

 

Посадка хвойників навесні

Коріння хвойних починає рости при температурі від +3 градусів. Тому посадка хвойників навесні у ґрунт – поширена практика. Молоді саджанці до 3-х років рекомендовано садити і пересаджувати саме навесні.

Важливий нюанс: “Необхідно встигнути до початку активного зростання наземної частини рослини та бруньок. Якщо ви не впевнені у термінах, щоб не травмувати рослину, краще виконати посадку хвойників восени”.

 

Посадка хвойників восени у відкритий ґрунт

Ранньої осені коріння рослини ще перебуває у стадії активного зростання, пізньої – дерево впадає у сплячку. Обидва ці періоди підходять для пересадки. Але будьте обережні під час посадки хвойників під зиму: у період, коли дерево тільки готується до зимового сну, його краще не турбувати.

 

Посадка хвойників узимку

Якщо ви не хочете чекати, поки ялина і сосна виростуть на вашій ділянці, і вирішили посадити вже доросле дерево, що сформувалося, то зима – сприятливий час. Добре підмерзлий земляний ком – основна перевага зимових посадок хвойників і гарантія практично повного приживання.

 

Основи посадки

Хвойні – невибагливі до ґрунтів. Але якщо на вашій ділянці ґрунти важкі/глинисті, то при посадці, на дно ями, можна покласти шар битої цегли або щебеню, а зверху насипати пісок, так як багато видів хвойних не переносять застою води в ґрунті.

Посадкову яму готують розміром у 1,5 рази більше грудки землі контейнеру самої рослини (як правило, ширина ями 80-100 см, а глибина 60-80 см), але не менше ніж 50 х 50 см

Готову посадкову яму заповнюють підготовленою сумішшю, в яку додають пісок, перепрівшу соснову підстилку. Оптимальний ґрунт для посадки хвойних рослин складається із суміші дернової землі, торфу, перегною, піску у співвідношенні 2:2:2:1. Якщо соснового лісу поблизу немає, найкраще купити готовий спеціальний ґрунт для хвойних.

Кореневу шийку при посадці не заглиблюють, грунт ущільнюють поступово, рясно проливаючи. Лише при запізнілій осінній посадці рослину слідує на 2-3 см заглибити. Якщо рослина велика, її слід зміцнити за допомогою розтяжок та кілочків, щоб зафіксувати кореневу систему та дати можливість укорінитися.

Пристовбурне коло після посадки необхідно замульчувати сосновим опадом, корою або шишками. Відстань між рослинами при посадці залежить від їх виду та висоти в дорослому віці. Ялинки, сосни, ялиці зазвичай садять на відстані 3-5 м одне від одного. Туї – від 1 до 3 метрів (залежно від призначення посадки).

Важливо при посадці зберегти орієнтацію рослини по сторонах світла, оскільки вона вже встигла пристосуватися до певного режиму освітлення, напряму вітрів та інших кліматичних факторів. При зміні орієнтації рослині потрібно більше сил, щоб пристосувати свої органи до умов зростання, що змінилися.

Найбільш надійним способом пересадки хвойних являється посадка з мерзлою грудкою в зимовий період. Але цей прийом досить трудомісткий і його застосовують, в основному, при пересадці великомірних дерев.

Після посадки необхідний рясний полив (але не надмірний, не залийте вашу рослину), невелике притінення та гарний догляд. Через 7-10 днів поливають стимулятором коренеутворення та проводять позакореневі підживлення. Хороші результати дає епін (1 ампула на 5 л води) та циркон (1 мл на 10 л води). Поливати рясно.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.